Translate

środa, 1 czerwca 2011

produkty do dukana

no w tamtym tygodniu wyjątkowo zapuściłam się w pisaniu. w tygodniu raczej nie znajduję czasu, ale w poniedziałki i wtorki kiedy mam wolne, zawsze staram się wrzucić coś nowego. a w poprzednim tygodniu przespałam wolne i nowych postów nie było kiedy napisać.
tak więc dzisiaj, jak już wcześniej obiecałam, kilka produktów wykorzystywanych przeze mnie w diecie dukana. początkowo mi trochę zajęło czytanie wszystkich etykiet i poszukiwanie tych odpowiednich rzeczy, które można zjeść. teraz już kupuję sprawdzone produkty, a jeśli znajdę coś nowego, już wiem jak wyliczyć ile ma procent tłuszczu. bo to akurat najprostsza matematyka i mając przy sobie komórkę na zakupach, zawsze łatwo sobie to wyliczyć.

podam przykład. coś ma na opakowaniu napisane, że porcja zawiera 4,7g tłuszczu. ile to procent??
 należy użyć równania:
70g = 100% (70g to dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz, czyli 100%)
4.7g = x
by wyliczyć x należy pomnożyć 4,7 razy 100 a następnie podzielić przez 70. wychodzi nam 6,7 % więc produkt nie nadaje się do naszej diety :(

oczywiście każdy może sobie pozwolić na pewne odstępstwa od diety, ale to od was zależy jak restrykcyjnie do niej podchodzicie.

jeszcze dodam, że produkty przeze mnie przedstawione, są oczywiście dostępne na terenie Wielkiej Brytanii. ale przypuszczam, ze niektóre z nich można również znaleźć na półkach polskiego tesco. 


bezcukrowe syropy do kawy sweetbird 1 litr.
można by powiedzieć, że są dosyć drogie (około 6.5 funta za butelkę, plus koszty przesyłki, około 7 funtów za dwie butelki)
ale mimo wszystko są bardzo wydajne, bo kupiłam je w styczniu, a nadal mam około 1/3 z każdej butelki. dodaję do serka, do jakiś kremów na słodko, do ciast. świetne jako ekstrakt.


tu też smaczki/esencje- wystarczy kilka kropel i już wszystko ma inny smak ;)


ekstrakty


ser żółty :D oj, pewnie każdy marzy podczas tej diety o serze żółtym...niektórzy robią własny z sera białego, ja nigdy nie mam na to czasu...za to udało mi się znaleźć w markecie ser 3% z waight watchersów. koszt w sainsburym 1,75. mniam :Dserek wiejski. na górze z sainsburego na dole tescowy.
mimo niskiej lub znikomej zawartości tłuszczu zawierają strasznie dużo soli :/

serek do smarowania typu philadelphiatwarożek :D długo szukałam czegoś takiego na angielskich półkach, wreszcie metodą prób i błędów doszłam że to niepozorne pudełeczko zawiera to czego szukam. świetny do wypieków i deserów.
świetna przekąska z dodatkiem jogurtu naturalnego, bądź serka homogenizowanego i odrobiną syropu waniliowego :Dserek homogenizowanysłodzik. zazwyczaj używam tescowego, teraz splenda, bo był w promocji. nadaje się do wypieków


baza do słodkości- mleko w proszku. tesco value, tesco, aldi. należy pamiętać, że mimo że odtłuszczone, zawiera sporo węglowodanów (cukrów)


moja odrobina ekstrawagancji- słodka śmietanka. 5% tłuszczu, dlatego kupuję bardzo rzadko. ale czasem korzystamjogurt naturalny 

majonez
 z tesco i z aldiegojedyne odtłuszczone kakao, które do tej pory znalazłam. tesco value


galaretki bez cukru